Výroba

ODSTÍNY OSMO

Na úpravu našich výrobků používáme olejové mořidlo Osmo, které je speciálně vyvinuté pro tónování dřevěného nábytku. Na přání vám vyrobíme naše výrobky ve vámi požadovaném odstínu. U individuální výroby je dodací lhůta 1 - 3 týdny podle typu výrobku.

 

Vzorník odstínů Osmo

vzornik-osmo

Příklady odstínů jsou na dubovém dřevu.

Vzorník si také můžete stáhnout ve formátu pdf.

 

MATERIÁLY

Základní informace o dřevinách, které využíváme na výrobu. Dřevo se liší svojí tvrdostí, barvou a původem.

OLIVOVNÍK olivovnik-rustik

Olivovníky původně pocházejí ze středomoří. V historii bylo dřevo nejčastěji používáno na výrobu lodí. Olivové dřevo patří k nejtvrdším na světě, jeho tvrdost je srovnatelná s ebenem a v Evropě nemá konkurenci.

Olivovník patří mezi nejstarší kulturní rostliny. Dřevo olivovníku je velmi tvrdé, takže se nemusíte bát, že na něm bude časem znát opotřebení. Je velmi hojně využíváno na podlahy a tesařské práce. Olivovník má krásnou strukturu, kresbu i barvu dřeva.

DUB dub-rustik

Dubové dřevo je jedno z nejžádanějších. Dub poskytuje velmi tvrdé a těžké dřevo, dobře se zpracovává a proto je žádaný také v řezbářství. 

Základními vlastnostmi dubového dřeva jsou tvrdost, pevnost, houževnatost a trvanlivost. Využívá se jak v masivu, tak i na krájení dýh. Dub patří mezi nejrozšířenější domácí listnaté stromy a zároveň nejdéle vzdoruje nejen povětrnostním podmínkám, ale i střídání vlhka a sucha.

Pomocí olejového mořidla Osmo, lze docílit krásných odstínů. Zvolit můžete právě takový, který se bude hodit k vám domů, do kanceláře, kamkoliv.

 

 

 

Zpět do obchodu